Color Park Run – bieg uliczny poruszył mieszkańców Podhala

4 maja 2015

3 maja Stowarzyszenie „Biegam po górach” zorganizowało w Nowym Targu bieg rodzinny Color Park Run. Uczestnicy mogli wystartować w trzech kategoriach wiekowych, dla których przygotowane zostały specjalne trasy, wytyczone na terenie Nowego Targu.

W gronie uczestników nie zabrakło znanych sportowców, którzy podnieśli poprzeczkę zawodów. Wśród startujących znaleźli się narciarz Jan Antolec, biatlonista Franciszek Fatla, łyżwiarka szybka Alicja Trzebunia, biegacz narciarski Andrzej Pradziad, a także młodzi zawodnicy z MMKS Podhale.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę i gadżety. Wszystkie zebrane środki pochodzące z wpisowego od uczestników przekazane zostały fundacji walczącej z rakiem: Rak’n’roll.  Pozytywne emocje i promocja zdrowego trybu życia były głównymi aspektami przyświecającymi wydarzeniu. Nie mogło jednak zabraknąć nagród i wyróżnień dla najlepszych, a wśród nich znaleźli się: Piotr Biernawski z Nowego Targu i Joanna Chlebek z Czarnego Dunajca, startujący w najstarszej grupie wiekowej. Na trasie 1, 5 km w grupie wiekowej do 13 lat, wygrał Jakub Żdegleń, a najszybszą zawodniczką była Dominika Buczek. Bieg na 3 km w grupie wiekowej 14-16 lat, wygrali Daniel Widurski i Zuzanna Krzystyniak